Sektorkolejowy » 45 wagonów typu 438W dla Koksowni Częstochowa Nowa – przetarg

45 wagonów typu 438W dla Koksowni Częstochowa Nowa – przetarg

pzez Adrian

Częstochowski producent koksu, produktów węglopochodnych i gazu koksowniczego ogłosił przetarg na dostawę 45 wagonów serii Eanos do przewozu masowych ładunków sypkich (węgiel, piasek, ruda, kruszywo), złomu, ładunków sztukowych i innych.

Konstrukcja wagonów, które chce pozyskać zamawiający, charakteryzuje się wzmocnionym nadwoziem i jest przystosowana do wyładunku na wywrotnicach wagonowych bocznych lub za pomocą czerpaków i chwytaków elektromagnetycznych. W stanie obciążonym wagony mają się bezpiecznie przemieszczać z prędkością do 100 km/godz., a w stanie próżnym do 120 km/godz.

Jednostki mają być zdolne do przewozu ładunku o max. masie wynoszącej 69 ton. Mają też spełniać warunki ogólnej umowy o zastosowaniu wagonów towarowych (AVV) i kodeksu międzynarodowego, jak również odpowiadać przepisom TSI WAG, TSI HAŁAS i RIV.

Firmy zainteresowane pozyskaniem zlecenia mogą składać oferty jeszcze przez tydzień, do 15 listopada br.

Kryteriami, które będą brane pod uwagę podczas wyboru oferty, są: cena, warunki płatności (oczekiwany jest przelew do 60 dni) oraz koszt dostawy. Zamawiający nie podaje kwoty, jaką przeznaczył na zakupy. W przypadku otrzymania ofert przewyższających budżet inwestorski postępowanie może zostać unieważnione.

Autor: Agata Sumara
Fot. Wikipedia

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz