Sektorkolejowy » 45-metrowa ruchoma makieta kolejowa w Kuter Porcie

45-metrowa ruchoma makieta kolejowa w Kuter Porcie

pzez Damian

Wraz z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowych (KKMK) Kuter Port Nieznanowice (pow. wielicki, Małopolska) przygotowuje ciekawą atrakcję dla wszystkich, którzy ciekawi są, jak funkcjonuje kolej i chcieliby z bliska przyjrzeć się kursującym po torach pociągom czy dowiedzieć się, jak nimi sterować, by podróże koleją odbywały się sprawnie i bezpiecznie. Już w tym tygodniu na Dolnym Pokładzie Kuter Portu zaprezentowana zostanie modułowa makieta kolejowa w skali H0 (1:87).

Makieta, którą będzie można zobaczyć, ma 45 m długości i przedstawia lokalną, jednotorową linię kolejową zlokalizowaną na południu Polski. Pomiędzy trzema stacjami kolejowymi będzie prowadzony ruch pociągów pasażerskich i towarowych współcześnie spotykanych na sieci Polskich Kolei Państwowych, ale także tych, których pierwowzory można oglądać już tylko w skansenach kolejowych. Oprócz pociągów PKP zaprezentowane zostaną także charakterystyczne składy pociągów innych europejskich operatorów kolejowych w tym nieistniejących już kolei czechosłowackich oraz kolei czeskich, słowackich, niemieckich czy francuskich.

Nie zabraknie także specjalnych atrakcji dla dzieci, które chciałyby sprawdzić się w roli maszynisty. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w kąciku małego maszynisty i poprowadzić pociąg wykonany w skali 1:22. Inna atrakcja dla najmłodszych to kącik małego rysownika, w którym rozłożona zostanie mała kolejka i dostępne będą rysowanki. Na wszystkie pytania będą odpowiadać miłośnicy kolei z KKMK.

Kiedy makieta będzie dostępna? W dniach 23–26 lutego, od czwartku do niedzieli, w godz. 11:00–18:00 na Dolnym Pokładzie Restauracji Kuter Port. Do jej obejrzenia zaproszone są zarówno rodziny z dziećmi, jak i starsi pasjonaci kolejnictwa. Natomiast szczególnie w czwartek i piątek do przyjazdu zachęcane są grupy szkolne, które nauczyciele i opiekunowie mogą zabrać na ciekawą „lekcję kolejnictwa na wyjeździe”.

Bilety będą dostępne w dniu zwiedzania w Restauracji Kuter Port.

Koszt biletu – 8,00 zł/os.

Kontakt dla grup zorganizowanych: marketing@kuterport.pl, +48 12 385 85 55 w. 9

Fot. Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz