Sektorkolejowy » 20-letni mężczyzna biegał z nożem po peronie

20-letni mężczyzna biegał z nożem po peronie

pzez Damian

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Koszalinie ujęli 20-latka, który najpierw wszczął awanturę na peronie i groził podróżnym, a następnie porysował nożem składy pociągów POLREGIO S. A. Młody mężczyzna odpowiedzialny jest za zniszczenie powłoki lakierniczych dwóch pojazdów kolejowych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat oraz zapłata za poniesione straty, które w sumie wyceniono na blisko 10 000 złotych.

W czwartek 2 listopada dyżurny koszalińskiej Straży Ochrony Kolei odebrał zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji. Osoba zgłaszająca powiadomiła, że mężczyzna na terenie stacji kolejowej w Koszalinie biega po peronie pierwszym trzymając nóż w ręku i grozi podróżnym. Ponad to podejrzany uszkodził dwa składy pociągów POLREGIO S.A.

Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce obezwładnili niebezpiecznego młodego mężczyznę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego. Mundurowi zabezpieczyli nóż, który mężczyzna miał przy sobie. Ujętego agresora przekazali wraz z niebezpiecznym narzędziem funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Koszalinie.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz