Sektorkolejowy » 2 sierpnia bez pociągów na odcinku Białystok – Wasilków

2 sierpnia bez pociągów na odcinku Białystok – Wasilków

pzez Damian

W środę 2 sierpnia 2023 roku na odcinku Białystok – Wasilków, z powodu modernizacji linii kolejowej nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów. Za wszystkie pociągi POLREGIO zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Całodobowe zawieszenie kursowania pociągów POLREGIO na odcinku Białystok – Wasilków zaplanowane przez zarządcę infrastruktury na 2 sierpnia br. – tak wynika z postępu prac modernizacyjnych, które są prowadzone na stacji Białystok oraz na szlaku do Wasilkowa. Wykonanie ich wymaga wstrzymania ruchu wszystkich pociągów, w tym także pociągów POLREGIO kursujących do/z Suwałk i Kuźnicy Białostockiej, tj. czterech par w relacji Białystok – Suwałki – Białystok i pięciu par w relacji Białystok – Kuźnica Białostocka – Białystok.

Za pociągi zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Autobusy będą odjeżdżały ze stacji Białystok z przystanku zlokalizowanego na parkingu za budynkiem urzędu pocztowego. W Wasilkowie, aby ułatwić podróżnym przesiadkę, w pobliżu stacji kolejowej został wyznaczony przystanek zastępczy.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej odbywa się na podstawie biletu kolejowego. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Źródło: Polregio
Fot. SektorKolejowy

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz